Navigasyon Nedir, Ne İşe Yarar? - Donanım Haber, Bilgisayar, Windows Sorunları ve Çözümleri, Teknoloji Haberleri

YENİ

.
.

Navigasyon Nedir, Ne İşe Yarar?

navigasyon-nedir-nasil-calisir

Navigasyon kelimesi Türkçe'ye seyrüsefer olarak çevrilebilir. Fakat halk ağzında kısaca harita programı denilir. Ya da "Yol Klavuzu" da denilebilir. Navigasyonlar, bir noktadan başka bir noktaya varmak için en kısa ve hızlı bir şekilde varmamızı sağlar.

Navigasyonların için de GPS alıcısı (GPS: uydular ile iletişim kurarak yer yüzünde koodrinatlarınızı bulup nerede olduğunu tespit eder.) ve harita programı bulunur.

Navigasyonlar Gps ile uygular ile bağlantı kurar ve yer yüzünde nerede olduğumuzu tespit eder. Harita programı da yer yüzünü şehir-cadde-sokak-mahalle şeklinde çizerek bulunduğumuz noktayı sokak veya cadde olarak görmemizi sağlar. Dolayısıyla navigasyon sistemini kullandığımızda nerede olduğumuzu görür ve istediğimiz yere en kısa sürede hangi yoldan gitmemiz gerektiğini biliriz..

Gps özelliği olan akıllı cep telefonlarında bile artık navigasyon sistemi mevcuttur. Telefona uygun bir Navigasyon sygic, garmin vb bir navigasyon programı kurmamız yeterli.

Navigasyon programları bazen en hızlı, bazen en kısa, bazen ücretsiz yolları, bazen de ücretli yollardan rota çizebilir. Size uygun olanı seçip o yoldan gidebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Üye olmadan Anonim olarak da soru, istek, öneri vb. yorum yazabilirsiniz...