Bilgisayar Kasası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? - Donanım Haber, Bilgisayar, Windows Sorunları ve Çözümleri, Teknoloji Haberleri

YENİ

.
.

Bilgisayar Kasası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

bilgisayar-kasasi-alirken-nelere-dikkat-edilir


Merhaba arkadaşlar, bu konuda bir bilgisayar kasası alırken nelere dikkat etmek gerekir kısaca maddeler halinde yazacağım.

Bilgisayar Kasası Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

1- Alacağınız kasanın boyutlarını göz önünde bulundurunuz.(Zira RTX2070 gibi üst düzey bir ekran kartınız var ise kasaya sığmayabilir.)


2- Kasa üzerinde verilen güç kaynağı, sisteminizdeki donanımları rahatlıkla çalıştıracak güce sahip olmalıdır.

3- Kasa üzerinde fan sayısına ve yerlerine dikkat ediniz, yeteri kadar fan yeri yok ise; bilgisayarınızın yazın sıcak havalarda performansı düşecektir.


4- Kasanızda kullanılar malzemeye dikkat ediniz, ince malzemeden oluşan kasalar fanların titreşimiyle gürültü çıkaracaktır.

5- Kasa üzerinde verilen fanların gürültü oranlarına bakınız. 35 desibel üzeri gürültü kulak ile duyulacak kadar yüksektir ve sizi rahatsız eder.(Gürültü oranının 30 desibel altında olmasına dikkat edin.)

6- Kasa üzerinde verilen fanların boyutlarına bakınız. 12 cm ve daha büyük fanlar yavaş ve sessiz çalışır, 8 cm. lik fanlar genellikle hızlı ve gürültülü çalışır. Dolayısıyla fanların büyük boyutlu olmasına dikkat edin.

7- Kasa üzerinde sabit disk yuvalarının sayısına bakınız, zira 3 veya 4 tane sabit diskiniz var ise kasa da bunların tümü için yer olmayabilir.

Bilgisayar kasası almak için gerekli ipuçları olarak şimdilik aklıma gelenler bunlar. Siz de alacağınız kasanın kendi ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklerde olmasına dikkat edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Üye olmadan Anonim olarak da soru, istek, öneri vb. yorum yazabilirsiniz...