Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? - Donanım Haber, Bilgisayar, Windows Sorunları ve Çözümleri, Teknoloji Haberleri

YENİ

.
.

Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

laptop bilgisayar tavsiyesi

Dizüstü Bilgisayar Tavsiyeleri Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Dizüstü Bilgisayar Fiyatları Dizüstü Bilgisayar Tavsiyeleri

Merhaba arkadaşlar, bu makalede sizlere dizüstü bilgisayar alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bilgiler, uygun fiyatlı laptoplar, çeşitli tavsiyeler verip sizlere en uygun dizüstü bilgisayarı almaya karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağım.
Kullanım Amacınızı Belirleyin?
Dizüstü bilgisayarı ne amaçla kullanacağınız çok önemlidir. Grafik çizimleri için mi, Oyun için mi, yoksa sadece güncelik kullanım (film, müzik, resim, internet) mi laptop alacaksınız?

Rastgele aldığınız bir dizüstü bilgisayar, ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak donanımlara sahip ise paranızı deyim yerindeyse çöpe atmış olursunuz.
-Profesyonel 3D Grafik çizimleri, yüksek boyutlu oyun, video işleme gibi ağır işlemler için: Minimum donanım olarak İ7 işlemci ve Nvidia Gtx2060 ekran kartı bulunduran bir laptop almanız işlerinizi daha hızlı yapmanız için faydalı olacaktır.
Tavsiyem ise İ7 işlemci ve Nvidia Gtx2060 ekran kartı barındıran bir laptop almanız yönünde olacaktır.

**İ7 işlemciler çok çekirdekli ve yüksek frekanslı işlemciler olduğu için; çizim, video işleme ve oyunlar için çok uygun bir işlemcidir.
**Nvidia Gtx2060 ekran kartı yeni nesil ve güçlü bir ekran kartı olduğu için; AutoCad, Adobe Photoshop gibi grafik programlarının yanı sıra; GTA 5, Call Of Duty, Assassin's Creed, Modern Kombat, Battlefield gibi oyunların son sürümlerini rahatlıkla çalıştırabilecek güçtedir.-Normal bir bilgisayar kullanıcısı iseniz, yani Laptopu film izlemek, müzik dinlemek, resimlerinize bakmak için kullanacaksanız ve çok ağır olmayan Fifa, Pes, Cs GO, Dota, Euro Truck Similator gibi oyunlar için İ5 işlemci ve Nvidia Gtx 960 ekran kartı bulunan Laptoplar işinizi fazlasıyla görecektir.

Bir tavsiye daha:

Laptoplarda işletim sisteminin bulunduğu hard diskin SSD olmasına dikkat edin. Ssd ler normal sabit disklere oranla çok daha hızlı veri erişim süresi ve yüksek hızlı okuma-yazman oranlarına sahip olduğu için; profesyonel kullanım amaçlı olarak alınacak bir laptopta SSD olması işlemlerinizi çok daha hızlı tamamlayacaktır. Laptopta işletim sisteminin kurulu olduğu diskin Ssd disk olmasına dikkat edin… 

Dizüstü bilgisayar satın alma hakkında tavsiyelerim bu kadar, sorularınız için aşağıdaki yorum kutusunu kullanabilirsiniz.